top of page
ייעוץ תזונתי

ייעוץ תזונתי

תזונה בשבילי היא יסוד הנטורופתיה, המזון שאנו צורכים הוא צורך בסיסי, האדמה והשורשים עליה אנו נשענים. הוא משפיע על היומיום שלנו, על אורח החיים שלנו מבחינה פיזית, רגשית, חברתית ואנרגטית.

ייעוץ אינטגרטיבי הוא ייעוץ המשלב רפואה מערבית ורפואה משלימה. נטורופתיה היא הבחירה למענה טיפולי לאחר שמתקבלת אבחנה רפואית מקצועית במידת הצורך.

למה זה חשוב?

בימינו, השפע המוצע לנו בחנויות ובסופרים עלול לבלבל ולהוביל לפיתוי מזונות שעשויים להכיל חומרים לא טבעיים, חומרים משמרים, צבעי מאכל ועוד, מלבד זאת, לא כל מזון נכון לנו או מתאים לגוף שלנו. הזנה של אלו לאורך זמן עשויה להפר את מנגנון האיזון בגופנו ולפתח תסמינים שונים, מערכת חיסון לקויה ומחלות כרוניות.

החשיבות של בחירת מזונות, עשויה להחמיר או להקל על מחלות, רגישויות וגם מצב הרוח.

מלבד המזון שעליו אנו מתבססים בחיי היומיום, קיים המצע של האדם -

חוסר או עודף, גנטיקה והמיקרוביום של המעי ושל העור אשר היום יש המון מחקרים ורואים שהוא המוח השני שלנו המשפיע גם על המצב הרגשי שלנו כגון: מתח, סטרס, דכדוך, חרדה, רגישות יתר ועוד.

בטיפול נטורופתי אני רואה המון חשיבות לחבר את הקשרים הנכונים בין המון אלמנטים שונים, וגם את הגוף עם הנפש. הרצון שלי הוא להביא בפניך את המידע הראוי, שייתן מענה טיפולי למחלות ולמצבים רגשיים אשר מלווים אותך.


בנוסף, חשוב לי לקרב את המשפחות והאנשים שמולי לצלחת. למזון יש תפקיד מקרב, הוא מחבר בין אנשים, הוא מאפשר יצירתיות, סקרנות ושמחה. לא סתם יש שימוש בביטוי "טעם החיים", הטעמים מייצרים חיים, שמחה והתלהבות. כיום ישנה הבנה שלמזון יש תפקיד חברתי ותרבותי, מכך הסיקו במחקרי אוכלוסיות כיצד מזון משפיע על אורחות חיים במעגלי חיים שונים, ועל תוחלת החיים.
 
הבחירה שלי בטיפול בתזונה, התגלתה ברגע שלמדתי והכרתי לעומק את מכלול המזונות, התחלתי לאהוב את המטבח, לבשל ולאזן טעמים. זה היה תהליך של לימוד והתרחבות וברגע שהסכמתי להיות פתוחה למזונות חדשים, גיליתי עולם ומלואו. מתוך האהבה הזו ובשילוב הידע המקצועי שלי אני מקפידה בתהליכי הטיפול והייעוץ לקרב את האדם אל המשמעות שבתזונה הנכונה עבורו, לפני בכלל ההמלצות קודם כל ההבנה, ההבנה שאפשר אחרת, שניתן לשנות הרגלים גם אם זה מרגיש כמו הדבר המאתגר ביותר. אני מעוניינת לאפשר לכל גוף להתקיים בהרמוניה, להביא אל התנאים הנכונים אשר יאפשרו לו לממש את הפוטנציאל שלו.

למי הטיפול מתאים?
טיפול נטורופתי וייעוץ תזונתי משמש למגוון רחב של בעיות בריאותיות. הנפוצות יותר כוללות:
עודף משקל והפרעות מטבוליות, סוכרת, כבד שומני, יתר לחץ דם, היפרכולסטרמיה, היפותירואידזם, היפרתירואידזם, הפרעות עיכול, חוסר איזון הורמונלי והפרעות פריון, בעיות בעור, אלרגיות, כאבי ראש, אנמיה, עייפות כרונית, כאבים כרונים ועוד.
עם זאת, נטורופתיה היא גם גישה מונעת, והרבה פעמים אין צורך להיות חולה כדי הגיע לטיפול נטורופתי. מספיק שמרגישים שמעוניינים בחיזוק ושיפור הבריאות הכללית.

מה משך הטיפול?
נטורופתיה בעיניי - היא מעבר לאורח חיים בריא מותאם למטופל, לחיי היומיום שלו ולרגישויות שלו. ולכן משך זמן הטיפול משתנה מאדם לאדם ולסיבה איתה הגיע. לרוב ליווי נטורופתי הינו תהליך של לפחות שלושה מפגשים עד להשגת תוצאות, כאשר בין מפגש למפגש נרווח את מועד המפגשים על מנת להטמיע את השינויים וההרגלים החדשים.


האם יש תופעות לוואי?
ייעוץ תזונתי נעשה לאחר אבחון ותשאול מעמיק ולוקח בחשבון, נטילת תרופות ומצבי חיים שונים כך שלא אמורות להיות תופעות לוואי.

"רופא העתיד לא יתבסס על מתן תרופות, אלא יטפח במטופליו אכפתיות למשמעות הקיום, לתזונת האדם ולמכלול הגורמים המעודדים בריאות ומונעים חולי."
תומס אדיסון

בא לך לשמוע עוד פרטים על התהליך הטיפולי?
אני מזמינה אותך לגלות את יתרונות הרפואה הנטורופתית. 
נתחיל באבחון והתאמה אישית, נציב מטרות ומשימות מדויקות אשר יעזרו לך להחזיר את הגוף שלך לאיזון, ונמשיך בליווי קשוב ומותאם אישית שיביא לשיפור באיכות החיים שלך.

bottom of page